fbpx

Społeczeństwa w obliczu COVID-19

We wrześniu Szymon Chrupczalski wziął w imieniu projektu Ventilaid udział w nagraniu odcinka “Edukontra-Centrum Studiów nad przyszłością” w całości poświęconego społecznym skutkom pandemii COVID-19. Obok Szymona gościem programu była Katarzyna Rydel z Polskiej Misji Medycznej a całość prowadził Miłosz Kozioł.

Dyskusja dotyczyła mało dziś poruszanego aspektu skutków pandemii, która doprowadziła do problemów finansowych w wielu branżach a przedłużające się lockdowny pozbawiły pracy a finalnie również źródeł dochodu całe rodziny. W obliczu narastających problemów wśród bogatych społeczeństw możemy zapomnieć o miejscach i ludziach będących już wcześniej w ciężkiej sytuacji: w obozach uchodźców, tymczasowych obozach, zrujnowanych wojnami miastach – wszędzie tam COVID-19 nie tylko pogorszył sytuację, ale też uzewnętrznił wiele do tej pory ukrywanych problemów z któtymi przychodzi się zmagać organizacjom świadczącym na co dzień pomoc humanitarną i medyczną. Mamy szczerą nadzieję, że już wkrótce również urządzenie Ventilaid będzie mogło nieść ulgę potrzebującym.

Wesprzyj projekt

W tej chwili kończymy nasz główny projekt: urządzenie wspomagające oddychanie, VentilAid. Po ostatnich udoskonaleniach i testach jesteśmy gotowi na uzyskanie wszystkich potrzebnych certyfikatów, a docelowo na produkcję masową.

Podziel się wiadomością ze znajomymi